PSP Minis

Wrzesień 25, 2009

Jako że od niedawna jestem posiadaczem przenośnej konsoli Sony, bardzo interesują mnie rożne sposoby dystrybucji gier na tę platformę. Od pierwszego października (data premiery PSP Go!) Sony wprowadza nowy dział na Playstation Store – Minis. W zapowiedziach wygląda to całkiem dobrze, liczę na ciekawe niezależne produkcje w przystępnej cenie. Czytamy:

(…)na PlayStation Store dostępne będą minis – małe, łatwe do pobrania gierki, których rozmiar nie będzie przekraczać 100 MB i które będą oferować innowacyjne, nowe sposoby rozgrywki oraz nowe wrażenia, gdziekolwiek będziesz.

Dalej mamy:

Gry tego typu tworzą najbardziej kreatywne grupy programistów na całym świecie, takie jak średniej wielkości grupa GameShasta z Indii i HoneySlug – trzyosobowa grupa programistów z Camden w Londynie.

Otwierając drzwi dla programistów na całym świecie, poszerzamy typ materiałów dostępnych na PSP i otwieramy dla nich zupełnie nowy świat rozrywki.

Niestety nie udało mi się znaleźć informacji na temat tego, na czym polega to otwarcie drzwi dla programistów (łatwiejszy dostęp do devkitów? Mniejsza kontrola Sony na produkcją?), dowiemy się być może od samym developerów z materiałów typu dev-blogi i fora.

Aha – wszystkie gry będą oczywiście w postaci cyfrowej, jest to zrozumiałe, ponieważ nowe PSP nie będzie miało czytnika dysków UMD.

Reklamy

Komentarze 4 to “PSP Minis”

  1. kamillb Says:

    „w postaci cyfrowej” wtf? Widziałeś kiedyś jakąś grę w postaci nie-cyfrowej?Analogowej kurwa?Chyba nagrywana na kasety magnetofonowe…

  2. biggamebang Says:

    Czepiasz sie;) Postac cyfrowa – bez pudelka i tych wszystkich papierow, ktore w nim sie znajduja;)

  3. biggamebang Says:

    Czytałem już, zbyt wiele informacji to tam nie ma, ale dobre i to…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: